Google+
kaligrafi sitesi full background
   
   

KALİGRAFİ ÖRNEKLERİ SAYFASI

kaligrafi-evi
Kaligrafi Evi – İstanbul Güzel Yazı Merkezi ( İGYM )

Kaligrafi Evi, 1990 yılından beri profesyonel deneyimi ile yüzlerce firmaya 7/24 kesintisiz, gerçek kalite ve profesyonel ekibiyle sertifika, masa kartı, diploma yazıları, ödül ve başarı belgesi, tebrik kartları gibi benzeri sertifikalara Güzel Yazı Merkezi olarak hizmet vermekten kıvanç duymaktadır.

* Kaligrafi çalışmaları TEK BİR kaligraf tarafından ( tek elden ) yazılmaktadır dolayısı ile yazı karakterinde farklılık oluşmamaktadır.

* Ofisimiz her gün 7/24 açıktır. Davetiyelerinizi ofisimize istediğiniz saatte teslim edebilir ve ofisimizden istediğiniz saate teslim alabilirsiniz.

* Kaligrafik davetiye üstü yazım miktarı günde 1000 adede kadardır.

* Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.


KALİGRAFİ KALİTESİ :

PROFESYONEL KALİTE : Bu çalışmada en profesyonel kalem ve en değerli mürekkep kullanılmaktadır. Kalem olarak kesik uç sheaffer, osmiroid, parker kullanılır. Mürekkebi ise, yanan ateşin üzerine konmuş camın, ateşin verdiği is ile simsiyah olduktan sonra isi kazıyıp özel bir sıvı ile karıştırdıktan sonra bir yıl dinlendirip kullandığımız bir mürekkeptir ki, bu, mürekkebin en hası ve en değerlisidir. Özellikle Osmanlı padişahlarının fermanlarını yazdırırken kullandıkları mürekkep türüdür. Koyu siyahtır ve parlaklığı ile göz almaktadır. Profesyonel kaligrafi çalışması ile mürekkebin kaliteli olması, davetiyenin değerini katbe kat arttırmaktadır.

( örnek : 12-14 / Zuhal Erenoğlu )

 

ULTRA PROFESYONEL KALİTE : Mürekkep ve kalem kalitesi bir üst yazının aynısıdır. Fakat farkı yazının karakterindedir.… Kısaca şöyle diyebiliriz :
Karakteri siz belirleyin. Biz aynı yazı stilini en ufak bir değişime uğramadan davetiyelerinizin üzerine el ile yazalım. Mesela davetiyeniz matbaada hangi karakterde basıldı ise aynı karakteri davetiyeniz üzerine uyguladığımızda bir bütünlük kazanacak ve davetiyelerinizin saygınlığı ve değeri artacaktır.

( örnek : 1-11 / “Bekir Sadıkoğlu” olarak görselde 11 adet karakter kullanılmıştır, istediğiniz diğer farklı karakterler için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz. )

 

DOĞAÇLAMA KALİGRAFİ ÇALIŞMASI: Artline 2,0 Keçeli kalem ile yazılmaktadır. Kaliteli ve özenle yapılan bir kaligrafik hat çalışmasıdır, profesyonelce yazıldığı için kaliteli ve şık bir görünüm vermektedir. Kısacası… kaligrafisi, estetiği ve doğaçlaması ile birlikte üst sınıf bir kaligrafi hat sanatıdır.

( örnek : kaligrafi çalışmaları bölümünde “kaligrafi çalışmaları örneği 1” )