Google+
kaligrafi sitesi full background
   
   

HAKKIMDA

MUHASEBECİLİKTEN KALİGRAFİ’YE

3 Ekim 1970 Tekirdağ- Muratlı doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Almanya’da, daha sonrasında eğitimime İstanbul’a gelerek devam ettim. Asıl mesleğim muhasebecilik idi.

Kaligrafi ve Güzel Yazı daha küçük yaşlarımda ilgimi çekmiştir. Bir harfi birbirinden farklı şekillerde onlarca hatta yüzlerce şekilde yazabiliyor ve çeşitli motiflerle süsleyebiliyordum. Bu, çevremdekilerin ilgisini çekiyor bende kendimi zamanla daha iyi geliştiriyordum.

1992 yılının Haziran ayının sonlarında, Türkiye’nin ilk profesyonel turizm rehberi ve VIP Seyahat Acentesinin kurucusu
Sayın İnci PİRİNÇCİOĞLU hanımefendi ile tanıştım ve onun vesilesi ile yavaş yavaş kaligrafi sektöründe yerimi almaya başladım. ( Kendisini saygı ile anıyorum. )

Evet şimdi… Yaklaşık 28 yıldır Kurumsal olarak Kaligrafi ve Davetiye üstü Güzel Yazı / Hat çalışması ile uğraşıyorum. Yüzlerce şirket ve kuruluşa kaligrafi ile ilgili çalışmalar yaptım ve hazırladım. Çeşitli hediyeler ve teşekkür belgeleri aldım.

Evet, kaligrafi… Bu benim asıl mesleğim. 90’lı yılların başından itibaren 4 milyondan fazla davetiyeye kendime ait bir üslup, stil ve tarzımla imzamı attım.

Ve artık… Elimin titremediği, gözümün gördüğü ve sıhhatimin yerinde olduğu müddetçe Kaligrafiyi kendim için vazgeçilmez, severek yapılan bir uğraş, meslek ve hobi olarak görüyorum.

Saygılarımla…

Halil AKDERE