Google+
kaligrafi sitesi full background
   
   

11-BEŞİKTAŞ’TAKİ KALİGRAFİ MERKEZİ ’NİN FİRMAMIZA KARŞI HATASI

Arkadaşlar, hepinizin bildiği ve internet sitemden de takip ettiğiniz üzere 2004 yılından itibaren firmamın ismini (patentli) “KALİGRAFİ EVİ” olarak kullanmaktayım. Haziran 2011 itibarı ile devamında İSTANBUL GÜZEL YAZI MERKEZİ olarak ilk kullanıcı olmak sureti ile bu kelimeyi kullanıp isimlendirmeye devam ettim (internet sitemden zaten görmüşsünüzdür ayrıca elimde bir hayli tarih içeren ispatlayıcı belge mevcut). Fakat ne var ki yukarda ismi zikredilmiş olan firma 1 yıldır kullandığım İSTANBUL GÜZEL YAZI MERKEZİ kelimesinin patent başvurusunu yapmış ve firmamıza noterden tasdikli ihtar mektubu göndererek bu kelimeye tecavüz ettiğimi ve sitelerimden 10 gün içinde kaldırmam gerektiği hususunda hoş olmayan bir durum sergilemiştir.

Zamanında kendilerine hayırlı olsun için gittiğim, hatta iş yoğunluğumdan dolayı iş pasladığım bir firmanın (Tuğba hn. bilir), meslektaşına karşı bu şekilde hareket etmesini maalesef hiç hoş karşılamadım.

Kısacası bu konu ağır bir dille yazılabilirdi fakat insanları rencide etmemek, üzmemek, pozitif yaklaşmak, yani bir Kaligrafi Sanatçısına yakışır şekilde olmak açısından ılımlı olmayı tercih ettim. 22 yıllık bir Kaligrafi sanatçısı olarak, kendilerine çalışma hayatlarında yinede iyi ve güzeli diler gerçek bir sanatçı gibi ılımlı olmalarını temenni edip başarılar dilerim.

Halil Akdere
Kaligrafi Evi- İstanbul Güzel Yazı Merkezi
01.06.2012